Digitālās klavieres

Digitālās klavieres un to nākotne

Digitālās klavieres ir mūzikas instruments, kas spēj skanēt tāpat, kā akustiskās klavieres, taču atšķiras ar spēju apstrādāt un ierakstīt mūziku. Ar šo klavieru palīdzību varam ne tikai spēlēt mūziku, bet arī to ierakstīt, apstrādāt un atskaņot.

Digitālo klavieru uzbūve

Labas digitālās klavieres, atšķirībā  no klasiskajām klavierēm, informāciju apstrādā digitāli. Ja akustiskajās klavieres skaņu veido āmurīši un stīgas, digitālājās klavierēs skaņu rada skaļruņi. Pateicoties klavieru programmatūrai, tās darbojas līdzīgi, kā dators, un spēj radīt pārliecinošu un dabisku klavieru skaņu.

Tāpat, kā akustiskajām klavierēm, tām ir pilna apjoma klaviatūra, ko veido 88 baltie taustiņi. Taču papildus vēl ir panelis ar pogām skaņas regulēšanai, ierakstu veikšanai un apstrādei, kā arī pieslēgvietas skaļruņiem, austiņām, pedāļiem un USB.

Digitālo klavieru priekšrocības

Mūsdienās digitālās klavieres izvēlas arvien vairāk mūziķu, jo tās ir daudzfunkcionālas un ērtas, turklāt tās ir ideālas, lai apgūtu klavierspēli. Izlemjot, vai iegādāties digitālās klavieres vai parastās, ir vērts izskatīt daudzās priekšrocības, kas tās padara neaizvietojamas, tostarp arī digitālās klavieres cena.

Ieraksta funkcija

Kā būtiskākā priekšrocība tiem, kas apgūst klavierspēli, ir ieraksta funkcija, kas ļauj ierakstīt nospēlētos fragmentus, lai pēc tam tos noklausītos un atrastu pieļautās kļūdas. Tāpat tās ir ideāli piemērotas komponistiem, jo, ierakstot nospēlēto fragmentu, komponists var atgriezties pie skaņdarba vēlāk, nepazaudējot tā brīža idejas.

Turklāt, veicot ierakstus, varat izmantot iespēju pārveidot skaņu, padarot to līdzīgu ģitāras skaņām, ērģēlēm vai klavesīnam. Tāpat var izmantot iespēju:

  • miksēt ierakstus un skaņas;
  • mainīt astkaņošanas stilu;
  • pieslēgt klavieres datoram vai telefonam.

Attīstoties tehnoloģijām, ik gadu paplašinās digitālo klavieru sniegtās iespējas, kas ļauj ne tikai spēlēt klavieres, bet arī radīt unikālus un interesantus skaņdarbus.

Ērti lietojamas

Pateicoties to kompaktajam izmēram un svaram, šīs klavieres ir ērti pārnēsājamas un izmantojamas jebkuros pasākumos. Īpaši iecienītas ir digitālās klavieres Korg, kas ir ideāli piemērotas izbraukumiem, un noderēs gan iekštelpās, gan āra koncertos. Turklāt, kas ir ne mazāk svarīgi, šīs klavieres nekad nav jāuzskaņo, tādējādi vienmēr esat gatavs spēlēt un uzstāties. Savukārt tiem, kas spēlē savam priekam, noteikti patiks iespēja pieslēgt austiņas, jo tādējādi varat spēlēt klavieres, netraucējot kaimiņus.

Cena un pieejamība

Tā kā digitālo klavieru klāsts ik gadu tiek papildināts ar jauniem modeļiem, šobrīd varam atrast lētas digitālās klavieres, kas varbūt neatbildīs jaunākajām mūziķu prasībām, bet būs lieliski piemērotas ikdienas lietošanai. Piemēram, digitālās klavieres Yamaha šobrīd pieejamas pat par 200 eiro, bet digitālās klavieres orta pat par vēl izdevīgākām cenām.

Profesionālie mūziķi regulāri iegādājas jaunākus modeļus, jo ik gadu to iespējas un atskaņošanas funkcijas attīstās. Tad nu, iegādājoties jaunas, daudzi pārdod digitālās klavieres par draudzīgām cenām.  Dažādos sludinājumu portālos šobrīd varam iegādāties digitālās klavieres lietotas vien dažus gadus, un vēl ideālā stāvoklī.

Klavieru iegāde un izvēle

Izvēloties gan ražotāju, gan modeli, ļoti vēlams pārlasīt digitālās klavieres atsauksmes internetā, kā arī apskatīt pieejamos video par klavieru izmantošanu praksē, jo, atkarībā no cenas un modeļa, var būtiski atšķirties skaņas kvalitāte un piedāvātas funkcijas.

Ja plānojat iegādāties digitālās klavieres, primāri saprotiet, kādam nolūkam tās izmantosiet. Ja instruments nepieciešams tikai ikdienas lietošanai, tad izvēle būs vienkārša, savukārt, ja esat profesionāls mūziķis, jāņem vērā gan atsauksmes, gan virkne tehnisko parametru.