Procentu kalkulators – precīzi aprēķini dažu sekunžu laikā!

Procentu aprēķināšana nav sareģīts uzdevums, taču līdz ar vidusskolas absolvēšanu daudziem, kuru ikdiena nesaistās ar matemātiku un aprēķiniem, var būt apgrūtinošs process. Ikdienā ar procentu aprēķināšanu saskaras daudzi, un tas nav nekas neparasts. Bet ko darīt, ja pašam izrēķināt procentus ir grūtāk? Palīgs šādā situācijā ir procentu kalkulators, kas visus aprēķinus veiks Tavā vietā. Lasi rakstu un tā turpinājumā uzzini, kas ir procentu aprēķināšanas kalkulators un kad tas var būt noderīgs!

Procentus lieto, lai apzīmētu kādu lielumu attiecībā pret kādu lieluma kopumu. Piemēram, viena simtā daļa no 100% ir 1%. Ar procenta apzīmējumu – slīpsvītru, kurai abās pusēs pievienota nulle, zina teju ikviens, kurš to apguvis jau pamatskolā.

Procentu rēķināšana – vienkāršs process

Aprēķināt procentu daudzumu var trīs veidos:

 1. procenti no skaitļa. Tas ir viens no vienkāršākajiem matemātikā veicamajiem aprēķiniem. Šādā aprēķinā vēlamo procentu daudzumu reizina ar skaitli un izdala ar 100.
 2. skaitlis no procenta. Šādu formulu izmanto, lai arpēķinātu, cik procentuāli viens skaitlis ir liels no otra. Arī šis aprēķins ir vienkāršs.
 3. proporcija. Šāda veida aprēķinu veic cilvēki, kuriem ir labāk attīstīta vizuālā uztvere. 

Lai arī aprēķini ir salīdzinoši viegli, kāpēc pašam lauzīt galvu un censties nekļūdīgi aprēķināt, ja, mūsdienu tehnoloģijām attīstoties, radīts procentu kalkulators online? Turpini lasīt rakstu un uzzini, kā tas darbojas!

Kalkulators procentu aprēķināšanai – kādi ir to veidi?

Ir izveidoti arī sarežģītāki procentuālie kalkulatori, kuri veic detalizētākus aprēķinus. Kādi tie ir?

 • Procentu likmes kalkulators. Šādi ir specializētie procentu kalkulatori, kas ļauj aprēķināt, piemēram, gada procentu likmi. 
 • Salikto procentu kalkulators. Šādi aprēķini ne tuvu nav pa spēkam katram, taču internetā pieejamie ir vienkārši saprotami un ļauj ātri aprēķināt rezultātu. 

Bet kā darbojas šie kalkulatori? 

Procentu aprēķināšanas kalkulatora izmantošana

Lai nevajadzētu izmantot papīru un pildspalvu, internetā pieejami vairāki procentu rēķināšanas kalkulatori, kurām ir dažādi pielietojumi. Lai noskaidrotu vēlamo rezultātu, nepieciešams:

 1. atrast piemērotāko kalkulatora veidu, ņemot vērā to, kāda veida procentuālos aprēķinus vēlies veikt;
 2. aizpildīt nepieciešamās ailītes, tajos ierakstot prasīto, piemēram, skaitli, no kura jāaprēķina procenti, vai pat ietuapījumu periods un ieguldījums mēnesī un sākuma bilance, ja vēlies izrēķināt saliktos procentus;
 3. spiest pogu “Aprēķināt” un iepazīties ar rezultātiem. 

Ir vairāki būtiski iemesli, kāpēc izvēlēties procentu aprēķināšanu tieši šādā formātā. Kādi tie ir? Par to lasi un uzzini raksta noslēgumā!

Izvēlies aprēķinus veikt internetā!

Ja vēl ir šaubas, vai šādam rīkam var uzticēties, tad atbilde ir – jā! Vairāki iemesli, kāpēc šāda rīka izmantošana ir piemērota, jo tas ir:

 • vienkārši. Tas atvieglo ikdienu. Nav jāmeklē formulas, jāmēģina saprast, kā veikt aprēķinu, nepieciešams vien aizpildīt dažus tukšos lauciņus un noskaidrot rezultātu;
 • ātri. Šādu aprēķinu veikšana ir vien pāris minūšu darbs, dators visu izrēķina salīdzinoši ātri, ja vien Tev ir zināmi skaitļi vai procenti, kurus vēlies aprēķināt;
 • izdevīgi. Tev nav nepieciešams vērsties pēc palīdzības, ja pats kaut ko nesaproti, jo aprēķinu veikšanu vari veikt no mājas, darba vai pat publiskas vietas, ja vien Tev ir pieejams interneta savienojums savā viedierīcē vai datorā.

Procentu kalkulators veidots ikviena cilvēka vajadzībām. Ienāc Aprekins.lv mājaslapā un noskaidro, kādās situācijās tas var palīdzēt, ko par to der atcerēties un izlasi piemērus, kādi sniegti aprēķiniem!